ScoopConSS projekt

Naša je škola dio SCoopConSS projekta

Naša škola uključila se u europski projekt SCoopConSS kroz koji će se razviti inovativna metodologija za upoznavanje učenika s poslovanjem socijalnih zadruga. Naša škola bit će jedna od prvih škola u Hrvatskoj koja će tu metodologiju primijeniti u praksi.

U sljedećih devet mjeseci naši profesori i učenici aktivno će se uključiti u aktivnosti edukacije, mentoriranja, savjetovanja i natjecanja, koje je temeljem primjera najboljih praksi, razvio međunarodni tim stručnjaka iz Grčke, Hrvatske, Italije i Španjolske. Profesori uključeni u projekt proći će kroz edukaciju koja će se sastojati od online treninga i radionica uživo na kojima će se upoznati s pojmovljem iz područja zadružnog poduzetništva, društvenog poduzetništva, alata za osmišljavanje poduzetničke ideje koja je u skladu s načelima društvene ekonomije te primjerima dobre prakse iz Hrvatske i svijeta. Potom će stečena znanja i alate za rad profesori upotrijebiti u radu s učenicima s kojima će osmisliti poslovnu ideju za socijalnu zadrugu. Učenici i profesori upoznat će se i s radom društvenih poduzeća i zadruga iz svoje lokalne zajednice - organizirat će se posjet zadruzi ili će predstavnici zadruge posjetiti učenike u školi kako bi se predstavnici naše škole i učenici i praktično upoznali s radom takvih organizacija na terenu. S poduzetničkom idejom koju naši učenici razviju sudjelovat ćemo na nacionalnom natjecanju na kojem će tim stručnjaka odlučiti čija ideja ima najveći tržišni, ali i društveni potencijal uz poštivanje načela održivog razvoja. Ukoliko pobijedimo, naša ideja sudjelovat će na EU Scoop! natjecanju koje će se održati u Folignu, Italija, u rujnu 2021. godine.

Koordinator projekta u Hrvatskoj je Centar tehničke kulture Rijeka, koji je dio partnerskog konzorcija projekta SCoopConSS financiranog od strane Opće uprave za unutarnje tržište, industriju, poduzetništvo te male i srednje poduzetnike Europske komisije.

objavio: Darko Primorac   datum: 16. 11. 2020.