Engleski Jezik

Learn English today!

« Travanj 2021 »

Dan ružičastih majica
Autor: Darko Primorac, 24. 2. 2021.

Posljednje srijede u veljači obilježavamo  Dan ružičastih majica kojim se na simboličan način želi skrenuti pozornost na problem sve učestalijega vršnjačkog nasilja u školama.

Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, Dan ružičastih majica, ime je dobio po inicijativi koju je 2007. pokrenula grupa aktivista u Kanadi nakon što je jedan učenik zlostavljan od svojih kolega zato što je u školu došao odjeven u ružičastoj majici kao znak podrške teško bolesnoj majci. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili i njegovi školski kolege, postale su prepoznatljivi simbol inicijative.

U sklopu nastave iz Ljudskih prava učenici trećeg  razreda smjera upravni referent pisali su poruke koje promiču toleranciju, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti, nultu stopu tolerancije na nasilje.

#nasiljeprestajeovdje

Poruke naših učenika možete vidjeti u fotogaleriji