« Rujan 2022 »

Održana manifestacija "Ususret slatkom Božiću"
Autor: Darko Primorac, 23. 12. 2021.

Zajedničkim snagama Srednje škole Metković, Turističke zajednice grada Metkovića i Ustanove za kulturu i sport Metković dana 22. prosinca 2021. godine na Trgu kralja Tomislava od 9 sati održana je manifestacija “Ususret slatkom Božiću”.

Cilj ovog događanja je upoznati sugrađane te goste s kolačima i slasticama koje su nekada naše bake pripremale za Božić. Osim prodaje po simboličnim cijenama, moglo se uzeti i recept, kako priprema ovih slastica ne bi otišla u zaborav, već da svatko ima priliku za Božić napraviti neki od tradicijskih kolača.

Manifestacija je humanitarnog karaktera jer će sav prihod od prodanih kolača, slastica, ukrasa za bor i ostalog što naprave i pripreme učenici te njihovi profesori iz Srednje škole Metković ići za Udrugu mladih o. Ante Gabrića. Na licu mjesta kuhao se čaj i vino, te pripremale fritule, pa su se naši sugrađani mogli ugrijati i osladiti uživajući u prigodnom programu.

Svoje radove izložile su Udruga o. Ante Gabrić i UOSI Prijatelj te naši kreativci, dok je u kulturno-zabavnom dijelu programa nastupili Središnji dječji vrtić, Dječji vrtić Leut, Srednja škola Metković i OŠ don Mihovila Pavlinovića.

Sve radove i dobro atmosferu manifestacije možete pogledati u galeriji slika u nastavku (opširnije)