« Rujan 2022 »

Erasmus+ Teen Einstein u Szubinu u Poljskoj
Autor: Darko Primorac, 2. 11. 2021.

Učenici Šime Popović, Bojan Kozina, Ivan Šprlje, Ivan Putica i Ljubo Knežić u pratnji profesora Petra Nikolića i Katarine Barišić sudjeluju na mobilnosti u školi I Liceum Ogolnoksztalcace w Szubinie u sklopu Erasmus+ projekta Teen Einsteins u Poljskoj.
Prvi dan susreta organizirana je radionica o forenzici u suradnji s forenzičkim laboratorijem iz Bydgoszcza.
U projektu, uz našu školu, sudjeluju i škole iz Poljske, Grčke i Italije.

Drugi dan mobilnosti u sklopu Erasmus+ projekta "Teen Einsteins" u Poljskoj učenici naše škole sudjelovali su na predavanjima i radionicama o forenzici na Sveučilištu Nikola Kopernik u Torunu.

U sklopu aktivnosti na Sveučilištu Nikola Kopernik u Torunu naši učenici imali su priliku saznati više o inovacijama u području robotike.

Organizirana su predavanja na Visokoj zdravstvenoj školi u Bydgoszczu te radionice na Tehničkom sveučilištu u Bydgoszczu.

Sljedeća mobilnost održat će se u ožujku 2022. u školi u Avezzanu u Italiji.

Projekt sufinancira Europska unija iz programa Erasmus+

Izvor: Erasmus, etwinning, Petar Nikolić