L i D r a N o 2017

Međuopćinsko/gradsko  natjecanje LiDraNo za Grad Metković, Grad Opuzen, Općinu Pojezerje, Općinu Zažablje i Općinu Kula Norinska održano je 7. veljače 2017. godine u Gradskom kulturnom središtu u Metkoviću i školi domaćinu ovogodišnje smotre, Srednjoj školi Metković. Predsjednica provedbenog Povjerenstva bila je Danijela Baćilo, a tajnica Marija Menalo.

U prosudbenom su povjerenstvu za OSNOVNE ŠKOLE bili : Martina Pačić, predsjednica, Nikolina Anković, član, Sanja Raguž, član, Suzana Nižić, član, Petra Perak, član, Danijela Baćilo, član, Ivan Nadilo, član,  Vatroslav Markotić, član i Ivana Ilić, član.

U prosudbenom su  povjerenstvu  za SREDNJE ŠKOLE bili:  Slavica Jakišić, predsjednica, Marinka Jurković, član, Ivana Čarapina, član, Željana Volarević, član, Tatjana Hazirović Juračić, član, Karmen Matić Vidović, član, Ivan Nadilo, član,  Vinko Vuković, član i Ivana Ilić, član.

Sudjelovala su ukupno 83 učenika i 16 mentora iz osnovnih i srednjih škola, na  smotru  je upućeno

(ukupno za osnovne i srednje škole): 44 učenika i 12 mentora. O konačnom  broju pozvanih odlučuju županijska Povjerenstva.

Našu su školu u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa na međuopćinskoj/gradskoj smotri predstavljali:

[*]     Ivana Sršen, 4. r.,              voditeljica:   Sanja Raguž,

autor/tekst:    Tin Ujević, Zapis na pragu

[*]     Drago Dropulić, 2. r.,       voditeljica:  Danijela Baćilo,

autor/tekst:     Jacques Prevert, Barbara

[*]     Julio Jelavić, 2. r.,           voditeljica:   Nikolina Anković,

autor/tekst:     A.B. Ruzzante, Mušica

[*]     Karlo-Ilija Vekić, 2. r.,     voditeljica:   Nikolina Anković,

autor/tekst:      Jerome David Salinger,  Lovac u žitu

Na županijsku je smotru u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa  upućena  Ivana Sršen, 4. r.,  čija je voditeljica  Sanja Raguž.

Našu je  školu u kategoriji literarnih radova  na međuopćinskoj/gradskoj smotri predstavljala učenica koja je upućena županijsku smotru:

Tara Obradović, 1. r.,   s radom  Zovi me imenom, voditeljica Nikolina Anković.

Učenicama i njihovim mentoricama čestitamo i želimo puno uspjeha.

Za ovaj uspješno organizirani Lidrano zaslužni su mnogi djelatnici , kao i učenici.

Zahvaljujemo svima koji su pomagali u radu na ovogodišnjem Lidranu, osobito  članovima provedbenog i prosudbenog povjerenstva, našim nastavnicima  Dani Paponji  i Radi Nikoletiću koji su goste sa svojim kuharima i konobarima lijepo ugostili, našim nastavnicima Branki Kosović i Darku Primorcu koji su nam pružili tehničku potporu, učeniku Luki Vekiću koji je autor ovogodišnjeg plakata istaknutog u GKS-u,  učenicima: voditelju Nevenu Kežiću , 1. r.,  voditeljicama Jeleni Perleti i Rafaeli Vidović, 1. ., Dori Magzan, 1. r.,  učenicima: Anti Bebiću, 2. r. , Andriji Ćoriću i Luki Jerkoviću, 3. r.,   koji su računalno oblikovali ilustraciju letka, učenicama Mariji Krmek i Josipi Krešić 4. k razreda i svima koji su na bilo koji način pripomogli da ovaj Lidrano ostane u lijepom sjećanju.

objavio: Darko Primorac   datum: 10. 2. 2017.