« Listopad 2019 »

Grad daruje suvremenu CNC tokarilicu Srednjoj školi Metković
Autor: Darko Primorac, 12. 2. 2018.

Metkovski gradonačelnik Dalibor Milan i ravnatelj Srednje škole Metković Mario Obradović danas su u i gradonačelnikovu uredu potpisali Ugovor kojim Grad Metković SŠ Metković daruje 40.000 kn za kupnju suvremenoga CNC tokarskoga stroja, namijenjenoga učenicima te škole u praktičnoj nastavi.

Kako nam je rekao ravnatelj Obradović, škola je već nabavila CNC glodalicu, a za još jedan stroj očekuju pomoć Županije. Prema novome kurikulu, ti su strojevi neophodni za održavanje nastave u strojarskim strukama, tj. bez njih Srednja škola Metković ne bi mogla provoditi određene obrazovne programe, što bi u konačnici značilo ukidanje nekih struka. Inače, CNC strojevi računalno su upravljani pa je na njima programiranjem moguće proizvoditi složene predmete, čime će na njima obučavani učenici steći bolje kompetencije na tržištu rada.

U pogodi potpisivanja Ugovora, Obradović je Milanu darovao model neretvanske lađe, što su je njegovi učenici u potpunosti ručno izradili od otpadnoga metala.