LIDRANO 2018.

Nakon 30. siječnja održane Međuopćinske/gradske smotre osnovnih i srednjih škola Metkovića, Opuzena, Kule Norinske, Pojezerja i Zažablja LiDraNo 2018. tri su učenika naše škole u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa upućena na županijsku smotru LiDraNa 13. veljače u kazalištu Marina Držića u Dubrovniku:

• Ema BašićJamerika autorice Maše Kolanović, 1. razred, Srednja škola Metković, mentorica Nikolina Anković
  • Mateo KaranBranit ću kuću moga oca autora Borisa Marune, 2. razred, Srednja škola Metković, mentorica Danijela Baćilo
  • Drago DropuljićBudi moja noć autora Josipa Pupačića, 3. razred, Srednja škola Metković, Danijela Baćilo

U Gradskom kulturnom središtu Metković  30. siječnja  održana Međuopćinska/gradska smotra osnovnih i srednjih škola Metkovića, Opuzena, Kule Norinske, Pojezerja i Zažablja LiDraNo 2018.

Ove godine domaćin smotre literarnih, dramskih i novinarskih školskih radova bila je Gimnazija Metković te je bila posvećena metkovskom liječniku i kazalištarcu dr. Dragi Bušiću, rođenom prije 100 godina 11. veljače.

Svoje radove je predstavilo stotinjak učenika, a iz naše su škole u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa nastupilo pet učenika nakon 23. siječnja održanog školskog Lidrana koji su svoju ljubav za lijepu riječ i scenski pokret pokazali pred  školskim Povjerenstvom.

Nastupili su:

Drago Dropulić, učenik 3. G razreda vozači motornog vozila s tekstom Josipa Pupačića Budi moja noć,

Mateo Karan, učenik 2. I razreda ekonomist s tekstom Borisa Marune Branit ću kuću moga oca,

Neven Kežić, učenik 2. I razreda ekonomist s tekstom Bertolta Brechta Rođenima poslije nas,

Ema Bašić, učenica 1. J razreda upravni referent s tekstom Tina Ujevića  Amnezija,

Matea Kaznačić, učenica 1. J razreda upravni referent s tekstom Maše Kolanović  Moja Jamerika.

U Povjerenstvu su bile profesorice Antolović Mirjana, Anković Nikolina, Baćilo, Danijela i Raguž, Sanja.

objavio: Darko Primorac   datum: 6. 2. 2018.