« Studeni 2019 »

UČENICI SREDNJE ŠKOLE METKOVIĆ NA ERASMUSU U ITALIJI
Autor: Darko Primorac, 14. 5. 2019.

Erasmus+ projekt GEOPARKS, CULTURAL HERITAGE međunarodni je projekt kojim se potiče terenska nastava geografije i ostalih prirodnih predmeta. U projektu sudjeluju Hrvatska, Italija, Turska i Slovenija.

U Aversi je od 5.5. do 11.5. održana druga aktivnost učenja, poučavanja i osoposobljavanja u sklopu Erasmus+ projekta "Geoparks, Cultural Heritage" u organizaciji matematičke gimnazije Enrico Fermi. Na aktivnosti su sudjelovali učenici Luka Vladimir, Ermina Kadijević, Željko Ramić, Lorena Bebić, prof. Željka Jeramaz te koordinator Erasmus projekata u SŠ Metković, prof. Petar Nikolić. Učenici iz Slovenije, Italije, Turske i Hrvatske prezentirali su svoje nacionalne geoparkove.
Aktivnost je uključivala stručni posjet talijanskom nacionalnom parku i geoparku Cilento. Učenici su proučavali floru geoparka Cilento te su sudjelovali u eksperimentima u laboratoriju za nastavu biologije i kemije u školi Enrico Fermi. Također, uz pomoć web 2.0 alata učenici su izradili prezentacije i diseminacijske materijale o geoparku Cilento s kojima su upoznali stanovnike Averse. Učenici i nastavnici posjetili su i Pompeje te na taj način sudjelovali u izvrsnoj terenskoj nastavi iz geografije i povijesti. U neformalnom dijelu projekta učenici su upoznali i kulturne znamenitosti Napulja, Caserte, Vatikana i Rima. Sljedeća mobilnost u sklopu ovog projekta održat će se u Akhisaru, u Turskoj sljedeće školske godine.

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing and screenImage may contain: one or more peopleImage may contain: 8 people, people standingImage may contain: 2 people, people standing, tree, sunglasses, outdoor and natureImage may contain: one or more people, tree, plant, bridge, outdoor, nature and waterImage may contain: 6 people, people smiling, people sitting, tree, outdoor and natureImage may contain: tree, plant, outdoor, nature and waterImage may contain: 4 people, people smiling, people standingImage may contain: 2 peopleImage may contain: 9 people, people standing, tree, outdoor and natureImage may contain: 3 people, people smiling, people standing, shoes and outdoorImage may contain: 5 people, people smiling, people standing, sky and outdoorImage may contain: 4 people, people sittingImage may contain: 2 peopleImage may contain: 8 people, people smiling, people standing, shoes and indoor