« Studeni 2019 »

Djelatnici HAK-a i PP Metković u Srednjoj školi Metković održali preventivno – edukativni program ‘Klik – navika odgovornog ponašanja’
Autor: Darko Primorac, 17. 10. 2019.

Policijski službenici PP Metković u suradnji sa djelatnicima HAK-a danas su u Srednjoj školi Metković proveli preventivno - edukativni program "Klik - navika odgovornog ponašanja".

Namjena projekta je stjecanje kompetencija, znanja o sigurnosnim i zaštitnim mjerama i radnjama prije i za vrijeme upravljanja (ili prevoženja) vozilom, kao i razvoj vještina odgovornog i sigurnog ponašanja u prometu

Ovim se projektom djeluje na ponašanje srednjoškolaca, usvajanje i stjecanje pozitivnih stavova o njihovoj ugroženosti u prometu. Stečene komunikacijske kompetencije učenika koriste se kao promicanje odgovornog ponašanja u horizontalnom smislu (prijenos informacija drugim učenicima) i u vertikalnom smislu (utjecaj na eventualno neodgovorne roditelje – vozače).

Stručnjaci Ureda sigurnosti cestovnog prometa u uvodnom dijelu, tijekom jednog školskog sata, kroz ineteraktivno predavanje objasnili su učenicima svrsishodnost korištenja sigurnosnog pojasa u prometu, dok su za vrijeme drugog sata instruktor HAK-a i demonstratori, učenicima prezentirali efekte prometnih nesreća u kontroliranim uvjetima na simulatoru prevrtanja i sudara.

Izvor: