« Listopad 2019 »

Erasmus+ projekti

Ispis statistike od 29. 9. 2019.

Anketa (mala)
Erasmus+ me privlači zbog...

Prvo mjesto za konobare – pehar opet ide u SŠ Metković
Autor: Darko Primorac, 8. 11. 2018.

Grand Gourmet – manifestacija koja objedinjuje ugostiteljski festival, edukacije i natjecanje po četvrti put otvorena je u utorak u Makarskoj. Organizatori udruga Šefovi kuhinja mediteranskih i europskih regija (ŠKMER) koja okuplja 400-ak članova diljem svijeta, a sa sjedištem u Splitu, ove je godine u makarskom hotelu Meteor okupila oko 80 sudionika, a među njima konobare, barmene, bariste, učenike konobare te restoranske timove koji će se do četvrtka natjecati za medalje. Među sudionicima su i predavači iz Francuske, s Mauricijusa, gosti iz Ukrajine te eno i gastro znalci iz cijele regije.

Učenici SŠ Metković  predstavljali su u disciplini sinkronizirano posluživanje i drugi put zaredom osvojili prvo mjesto. Monika Bilić, Mateo Marušić i Mirko Rodin nadmašili su svoje kolege iz drugih škola i ostvarili fenomenalan uspjeh za našu školu.  Svi troje su složni u jednom da je bilo zahtjevno , dali su sve od sebe i htjeli su da pehar i ove godine ostane u Metkoviću. Uspjeli su u tome sa svojim mentorom Radom Nikoletićem i uvidjeli da se kontinuiranim radom i željom za ovom strukom mogu ostvariti veliki rezultati . Danas će se naša škola predstavljati u još dvije discipline banket i pripremanje aperitivnog koktela pa vas uskoro i o tome izvjestimo.