« Listopad 2019 »

Erasmus+ projekti

Ispis statistike od 29. 9. 2019.

Anketa (mala)
Erasmus+ me privlači zbog...

Na Trgu kralja Tomislava održan već tradicionalni ‘Slatki Božić u Neretvi’
Autor: Darko Primorac, 21. 12. 2018.

Srednja škola Metković i Turistička zajednica grada Metkovića, u suradnji sa Ustanovom za kulturu i sport Metković i njihovim programom ‘Božiću u susret‘ organizirali su već tradicionalnnu manifestaciju ‘Slatki Božić u Neretvi‘.

U kulturno-zabavnom dijelu programa nastupili su Središnji vrtić Metković, Dječji vrtić Leut, Dječji vrtić Radost, OŠ Stjepan Radić, OŠ Don Mihovil Pavlinović, Srednja škola Metković, KUD Metković i VIS Viatores.

Cilj ovog događanja je upoznati sugrađane, te goste s kolačima i slasticama koje su nekada naše bake pripremale za Božić. Osim prodaje po simboličnim cijenama, mogli su se uzeti i recepti, kako priprema ovih slastica ne bi otišla u zaborav, već da svatko ima priliku za Božić napraviti neki od tradicijskih kolača.

Manifestacija je bila humanitarnog karaktera, sav prihod od prodanih kolača, slastica, ukrasa za bor i ostalog što su napravili i pripremili učenici, i njihovi profesori iz Srednje škole Metković, ići će za Udrugu mladih o. Ante Gabrića. Na licu mjesta se kuhao čaj i vino, te pripremale fritule, što je posjetitelje ugrijalo i osladilo kako bi mogli uživati u prigodnom programu.