« Listopad 2019 »

Erasmus+ projekti

Ispis statistike od 29. 9. 2019.

Anketa (mala)
Erasmus+ me privlači zbog...

KORČULA Kuhari iz Metkovića pobjednici su Regionalnog WSC natjecanja
Autor: Darko Primorac, 1. 3. 2019.

U hotelu Marko Polo u Korčuli završeno je dvodnevno Regionalno WSC natjecanje učenika ugostiteljsko turističke struke na kojemu su se natjecale srednje škole: Zadar, Biograd, Knin, Šibenik, Trogir, Split, Omiš, Sinj, Makarska, Brač, Vrgorac, Metković, Ploče, Dubrovnik i domaćin SŠ ”Petra Šegedina” iz Korčule. Gosti natjecanja izvan konkurencije bile su škole iz Čitluka i Kikinde.

Po uzoru na World Skills natjecanja, Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih pripremila je nova pravila za natjecanje pa se tako ove godine održalo u Korčuli po prvi puta natjecanje po novom modelu gdje je bilo primjetno znanje, vještine, kreativnost i hrabrost, koje su prezentirali učenici koji su se uz pomoć svojih mentora natjecali u 2 turističke i 4 gastronomske discipline.

Prosudbeno povjerenstvo je odlučilo da su se na državno natjecanje, koje će se održati od 26. – 28. ožujka 2019. godine na Zagrebačkom velesajmu, plasirali:

• Kuharstvu kao prvi SŠ Metković (Ivana Jurić – kuharstvo, mentor Vedran Perić i Ivona Španić – pomoćni kuhar, mentor Dana Paponja)
  • Ugostiteljskom posluživnju – SŠ Blaž Jurjev Trogiranin iz Trogira
  • Sasličarstvu prva je SŠ Makarska
  • u disciplini Pomoćni kuhar i slastičar prvoplasirana je Turističko –ugostiteljska škola Split
  • Poslovanju recepcije hotela bila je najbolja Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik
  • Poslovanju agencije najbolje znanje pokazala Turističko-ugostiteljska škola Split.

Druženje sudionika natjecanja je svojom pjesmom nadopunila ženska klapa Izergo iz Lumbarde.

Foto i tekst: Niko Perić