Održana radionica za mlade u SŠ Metković: Fotografija i brendiranje turističke ponude

Kroz projekt Putovima malih mjesta u Srednjoj školi Metković održane su dvije radionice: Uvod u fotografiju i Poduzetništvo turističke destinacije.

Djeca i mladi su se kroz radionice upoznali sa osnovama i načinom fotografiranja, što čini dobru fotografiju, te o tome kako poboljšati promociju svoga mjesta kako bi se riješilo relativno zaostajanje ruralnog turizma na ovim područjima doline Neretve.

Opći cilj projekta je povećati mogućnosti djeci i mladima da izvan redovitoga odgojno-obrazovnog sustava kroz nove inicijative steknu znanje, vještine i usvoje primjerena stajališta te poboljšaju kvalitetu života.

Djeca i mladi će  još kroz akcijsko istraživanje pronaći autentičnost i specifičnost namirnica, običaja, nalazišta i sl. u ruralnim zajednicama i stvoriti nove proizvode odnosno stvoriti nova jela sa inovativnim odabirom namirnicama, koje će kasnije ukomponirati u turističku ponudu kako bi se potaklo brendiranje mjesta po autentičnim namirnicama, jelima, običajima, nalazištima i slično.

Projekt je financiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Projekt provodi udruga DOBRA u partnerstvu sa: Srednjom školom Metković, Srednjom poljoprivrednom i tehničkom školom Opuzen, Osnovnom školom Stjepana Radića, Osnovnom školom fra Ante Gnječa Staševica, Osnovnom školom Ivo Dugandžić Mišić Komin, Gradom Metković i Općinom Zažablje.

objavio: Darko Primorac   datum: 23. 3. 2019.