« Studeni 2019 »

Erasmus+ projekti

Ispis statistike od 29. 9. 2019.

Anketa (mala)
Erasmus+ me privlači zbog...

“WATER UNITES US” aktivnost učenja, poučavanja i osposobljavanja u Srednjoj školi Metković
Autor: Darko Primorac, 29. 3. 2019.

Od 1. do 5. travnja naša škola ugostit će učenike i nastavnike iz Latvije, Portugala, Italije, Grčke i Turske u sklopu Erasmus+ projekta Water Unites Us.

Program rada:

Ponedjeljak, 1. travnja

Učenici će razgledati Metković te posjetiti Prirodoslovni muzej i ornitološku zbirku. Nakon susreta s gradonačelnikom u školi će sudjelovati u radionici “The Art of Painting” pod mentorstvom latvijskog profesora likovne umjetnosti Jānisa Tkačuksa. U drugoj radionici “The Art of Cooking” učenici iz svih partnerskih škola pripremat će tradicionalna jela iz svojih zemalja pod mentorstvom učitelja kuharstva Mije Ćelića. Nakon radionica organizirat će se izložba učeničkih radova te će se organizirati interkulturalna večer.

Utorak, 2. travnja

Obilazak Dubrovnika, stručni posjet arboretumu u Trstenu, strucni posjet solani u Stonu.

Srijeda, 3. travnja

proučavanje ekosustava - ušće Neretve, radionica promatranja ptica, fotosafari u Neretvi, stručni posjet Arheološkom muzeju u Vidu

Četvrtak, 4. travnja

Obilazak krških vodenih fenomena Modrog i Crvenog jezera, stručni posjet Pomorskom muzeju u Splitu te obilazak Dioklecijanove palače

Petak, 5. travnja

Evaluacija aktivnosti, okrugli stol, dodjela potvrda o sudjelovanju te europass certifikata, zatvaranje projektne aktivnosti.

Voditelj projekta: Petar Nikolić, prof. mentor