Održivi razvoj u mojoj školi - Dan planeta Zemlje 2022.

Međupredmetnom interdisciplinarnom akcijom svi razredi Srednje škole Metković obilježili su međunarodni Dan Majke Zemlje, s posebnim fokusom, ali uvijek jednakim ciljem - razmišljanjem o i djelovanjem u smjeru smanjenja čovjekovog štetnog učinka na okoliš.Učenici su na izložbi prikazali i svoj video uradak s you tube kanala pod nazivom "Earth vs Man",uz prigodnu eko edukativnu radionicu o autohtonom bilju našeg geološko morfološkog područja.

Molim stisnuti gumb "opširnije" za detaljni uvid.

Učenici su u svojim razrednim odjeljenjima razgovarali o nedavno istraženoj akciji ekološkog otiska, gdje su izračunali svoj koristeći poveznicu na earthday.org stranici.

Razgovarali smo o načinima kako smanjiti ekološki otisak. Organizirali smo ekološku akciju u svojoj školi, posadili smo stabla dobre nade i autohtono bilje u školskom vrtu.

Razgovarali smo o utjecaju klimatskih promjena na život na planetu te istražili gdje sve možemo uočiti djelovanje klimatskih promjena u Republici Hrvatskoj.

Nadahnuti potrebama očuvanja biološke raznolikosti željeli bismo nadahnuti mlade generacije da postanu svjesni promjena koje se događaju te tako budu najbolji ambasadori očuvanja svojeg jedinog planeta.

Tom prigodom smo organizirali izložbu u atriju škole pod nazivom "Uloži u naš planet".

Slike projekta nalaze se u dokumentu u privitku

Priloženi dokumenti:
Slike.docx (5.75 MB)

objavio: Zorana Vekić   datum: 27. 4. 2022.