Srednja škola Metković je šesti put zaredom sudjelovala na trodnevnom 22. susretu mladih Mediterana

U periodu tijekom prosinca Srednja škola Metković je šesti put zaredom sudjelovala na trodnevnom 22. susretu mladih Mediterana u organizaciji Centra za istraživanje mora, Nica,Francuska( Le Centre de Decouverte du Monde Marin) .Do sada su odlazili fizički, a zbog epidemiološke situacije,ovaj put su se uključili preko Zoom-a!

Molim stisnuti gumb "opširnije" za detaljni uvid.

Tema je bila “Upravljanje ostacima hrane” s izvornom temom” Act for Health” ”.Opširnim programom ovog skupa s brojnim radionicama I predavanja, ove godine su nazočili preko Zoom-a, a cilj je bila probuditi svijest mlade generacije koja najviše trpi posljedice nekontroliranog razvoja , a time i nekontroliranog gomilanja otpada hrane. Cilj su alternativna riješenja,te mogućnosti njihove provedbe!
Zemlje sudionice bile su i Alžir, Cipar, Grčka, Španjolska , Italija, Izrael, Libanon, Sirija, Turska i Tunis.
Srednja škola Metković se kao jedina iz Hrvatske predstavila se s Projektom “Seafood in the Mediterranean”, pod mentorstvom prof.savjetnice Zorane Vekić, a sudjelovanjem se istaknuo njen učenik Davorin Katavić.
Prezentacija je bila sugestivna i zapažena jer se govorilo o negativnom utjecaju posuda za hranu (“Food Containers”),kao i mogućnostima raspolaganja istim (“DIY Leftovers”).

Izvor: https://www.metkovicnet.com/index.php/vijesti/item/11987-srednja-skola-metkovic-je-sesti-put-zaredom-sudjelovala-na-trodnevnom-22-susretu-mladih-mediterana

objavio: Zorana Vekić   datum: 17. 1. 2022.