« Kolovoz 2020 »

Natječaji 31. listopada 2019. godine
Autor: Darko Primorac, 31. 10. 2019.

Na temelju članka 107. Zakona  o  odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN  87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18 i 98/19)  Srednja škola Metković, Metković, Kralja Zvonimira 12 raspisuje

za radna mjesta

1. NASTAVNIK/ICA MATEMATIKE (1 izvršitelja/ice) u sjedištu škole

- određeno vrijeme, puno radno vrijeme (40 h tjedno) u sjedištu škole,

- zamjena za vrijeme roditeljskog dopusta, a do povratka zaposlenice na rad
2. NASTAVNIK/ICA ENGLESKOG JEZIKA (1 izvršitelja/ice) u sjedištu škole

- određeno vrijeme, ne puno radno vrijeme (19 h tjedno),

- zamjena za rodiljni dopust

3. NASTAVNIK/ICA BIOLOGIJE/ ČOVJEK, ZDRAVLJE I OKOLIŠ

(1 izvršitelj/ica) u sjedištu škole

- neodređeno vrijeme, ne puno radno vrijeme (7 h tjedno),

- novootvoreni poslovi
4. TAJNIK/ICA (1 izvršitelj/ica) u sjedištu škole

- ne određeno vrijeme, puno radno vrijeme (40 h tjedno),

- upražnjeni poslovi
5. KNJIŽNIČAR/KA (1 izvršitelj/ica) u sjedištu škole

- određeno vrijeme, ne puno radno vrijeme (20 h tjedno),

- zamjena za vrijeme bolovanja, a do povratka zaposlenice na rad

6. PRVA POMOĆ (1 izvršitelj/ica) u sjedištu škole

- ne određeno vrijeme, ne puno radno vrijeme (2 h tjedno)

- novootvoreni poslovi

Uvjeti:

- opći uvjeti za zasnivanje radnog odnosa sukladno općim propisima o radu

- posebni uvjeti: poznavanje hrvatskog jezika i latiničkog pisma te odgovarajuća vrsta i razina obrazovanja sukladno odredbama članka 105.  Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN  87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14,7/17 i 68/18).

Uz pisanu i vlastoručno potpisanu prijavu na natječaj potrebno je dostaviti sljedeće dokaze o ispunjenju uvjeta iz natječaja u preslici:

- dokaz o stručnoj spremi,

- domovnicu,

- rodni list,

- potvrdu o nekažnjavanju u smislu članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i  srednjoj školi ne starije od prvog dana ovog natječaja (radni odnos u Školi ne može zasnovati osoba za koju postoje zapreke iz članka 106. Zakona)

- životopis

-  potvrdu ili elektronički zapis o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji HZMO-a

U prijavi na natječaj kandidat treba navesti osobne podatke (osobno ime, adresa stanovanja, broj telefona odnosno mobitela, po mogućnosti e-mail adresa na koju će mu biti dostavljena obavijest o datumu i vremenu dolaska na razgovor) i naziv radnog mjesta na koje se prijavljuje.

Prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u  osnovnoj  i srednjoj školi rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objave natječaja na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Srednje škole Metković.

Pisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz natječaja : dostaviti na adresu škole: Kralja Zvonimira 12, 20350 Metković  s napomenom „ZA NATJEČAJ – (navesti naziv radnog mjesta na koje se prijavljuje)“ .

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Na natječaj se mogu ravnopravno javiti osobe oba spola.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužni su se u prijavi za natječaj pozvati na to pravo i priložiti sve potrebne dokaze o ostvarivanju prava prednosti te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN121/17), dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, dostaviti dokaze iz čl.103. st.1 Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17), koji se mogu

pronaći na sljedećim poveznicama Ministarstva hrvatskih branitelja:

Najkasnije do isteka roka za podnošenje prijava na natječaj na javnoj stranici Škole bit će objavljen način procjene odnosno testiranje kandidata, te pravni i drugi izvori za pripremu kandidata ako se procjena odnosno testiranje provodi o poznavanju propisa:

Kandidati koji su pravodobno podnijeli potpunu prijavu te ispunjavaju uvjete natječaja obvezni su pristupiti procjeni odnosno testiranju prema odredbama Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje:

Kandidati sami snose troškove dolaska na testiranje.

Kandidati će o rezultatima natječaja biti obaviješteni u zakonskom roku putem mrežne stranice škole izuzev u slučajevima propisanim posebnim propisom.

Za prijavu na posao dostaviti presliku dokumenata (nije potrebno dostavljati originale niti ovjerene preslike), a izvornici se donose na uvid kod zaključivanja ugovora o radu.

Prijavom na natječaj kandidat daje privolu Srednjoj školi Metković, Metković da njegove osobne podatke prikuplja, obrađuje i objavljuje te čuva u svrhu provođenja natječaja za zapošljavanje.

Natječaj je objavljen 31. listopada 2019. godine na oglasnoj ploči i web stranici Škole te na oglasnoj ploči i web stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i otvoren je do 7. studenoga 2019. godine.

Klasa: 112-01/19-02/753

Urbroj: 2117/1-44-01/19-01                                                                                    Ravnatelj

Marijo Obradović, prof.