« Rujan 2022 »

Rosandi Lovrić i Ivani Bašić Nagrada za najboljeg globalnog edukatora
Autor: Josip Ujdur, 6. 9. 2022.

Profesorica u Srednjoj školi Metković Rosanda Lovrić i učiteljica u Osnovnoj školi Opuzen Ivana Bašić, mag.prim.educ, dobitnice su Nagrade za najboljeg globalnog edukatora.

Ovo veliko priznanje, koje dodjeljuje International Internship University, dobile su u konkurenciji među 5000 nominiranih svjetskih učitelja, nastavnika i profesora.

Podsjetimo, osim klasične nastave u učionicama, Lovrić i Bašić se ističu projektnom i istraživačkom nastavom koju provode sa svojim učenicima. U zajedničkoj izjavi su nam istaknule kako su počašćene samom Nagradom te time što je organizacija International Internship University prepoznala njihov rad.

„Počašćeni smo i zahvalni što smo dobili “Nagradu za najboljeg globalnog edukatora” od Međunarodnog sveučilišta za pripravništvo – IIU. Drago nam je što je organizacija poput International Internship University, prepoznala cjelokupan naš rad te nas nagradila ovom prestižnom nagradom. Učitelj ne znači biti samo dobar u učionici, nego i izvan nje, redovito se educirati, nadograđivati svoje znanje i iskustvo te sudjelovanje kroz različite projekte zajedno sa učenicima. Pri tome, važno je imati na umu kako sve što radimo, radimo za dobrobit učenika, koji su u centru obrazovnog sustava, ali i u učitelja. Na taj način se stvara zatvoreni krug, zadovoljan učenik, jednako zadovoljan učitelj. Zadaća edukatora je poboljšati sebe i inspirirati druge, prenijeti svoje iskustvo kako bi i na druge djelovali motivirajući. Želimo izraziti svoju zahvalnost svima, posebno organizacijama i prijateljima na sličnom području nastojanja. Hvala International Internship University – IIU na ovom priznanju“, istaknule su nam Rosanda Lovrić i Ivana Bašić kojima čestitamo na nagradi.

Izvor: https://www.metkovic.hr