INTERLIBER 2022.

Učenici naše škole obilježili su Mjesec hrvatske knjige i Dan hrvatskih knjižnica terenskom nastavom Hrvatskog jezika i Povijesti 11. studenog u Zagrebu.

Bogati program započeli smo ranim razgledom izložbe „Hrvatska pisana baština u nastavi hrvatskoga jezika i povijesti od srednjeg vijeka do 19. stoljeća“ u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu te poslušali predavanje  autorice izložbe Kristine Judaš, djelatnice Zbirke rukopisa i starih knjiga Knjižnice.

Nakon predavanja učenici prvih, drugih i trećih razreda trogodišnje i četverogodišnje struke (strojarski i građevinski tehničari, upravni referenti i kuhari) su se u pratnji svojih profesorica Danijele Baćilo, Sanje Raguž i Katarine Barišić, na Interliberu, najvećem hrvatskom sajmu knjiga i učila, upoznali s kulturnom djelatnošću naših nakladnika izabirući zanimljive knjige. Trećaši koji će za godinu dana biti maturanti , zavirili su i na Sajam obrazovanja na kojem su zagrebački fakulteti predstavljali programe svojih studija.

Po obilasku Interlibera u pratnji Turističkog vodiča Grada Zagreba obišli smo znamenitosti Gornjeg grada i saznali vrijedne i važne podatke iz bogate povijesti; pratili nekadašnji potok Medveščak,  naučili o povijesti i obnovi Kamenitih vrata i Krvavog mosta, vidjeli Nelsonove lance, povezali Zagorku i Šenou, popeli se uspinjačom, uživali u pogledu na gradske vizure, zagrlili Matoša.

Umorni, ali prepuni dojmova, vratili smo se kući nestrpljivo očekujući idući Interliber.

objavio: Josip Ujdur   datum: 16. 11. 2022.