Veliki uspjeh konobara i kuhara na GRAND GOURMET natjecanju

Grand Gourmet je međunarodni festival u sklopu kojeg se odvija individualno međunarodno natjecanje konobara, barmen, barista  te natjecanje ugostiteljskih objekata (restorana i konoba) kao timsko natjecanje konobar-kuhar. Individualna natjecanja su zamišljena kao mogućnost prezentacije vještina i kompetencija konobara, barista i barmena dok je posebnost timskog natjecanja  zajednički rad kuhara koji priprema zadana jela za 4 osobe i konobara koji ista jela poslužuju. Sinoć je završilo deveto izdanje međunarodnog natjecanja konobara, barmena, barista i restorana Grand Gourmet 2023.koje se održalo od 14. – 18.studenog u hotelu Le Meridien Lav u Splitu. Naša škola SŠ Metković  natjecala se u tri discipline i u svakoj je dobila neku medalju.

Stjepan Krtalić i Mario  Veraja osvojili su zlatnu medalju i pehar za prvo mjesto u disciplini sinkronizirano posluživanje koktela a mentor im je bio Rade Nikoletić. Stjepan Krtalić je sudjelovao i u pripremanju short drink – kratkog koktela te osvojio treće mjesto i brončanu medalju.

Lorena Glavinić i Antonio Mioč predstavljali su nas u disciplini Chef s table i osvojili su drugo mjesto i srebrnu medalju, mentori su im bili Dana Paponja i Rade Nikoletić. Lorena Glavinić je još dobila i srebrnu medalju za drugi najbolji desert na natjecanju. Na ovom međunarodnom natjecanju sudjelovalo je oko petnaest različitih domaćih i inozemnih škola.

Čestitke učenicima i mentorima.

objavio: Josip Ujdur   datum: 20. 11. 2023.