Poziv na zajedničku akciju „ Sve je slađe kad se dijeli, kad se daje!“

Dolazi božićno vrijeme, gužva, užurbanost, radost  iščekivanje Božića i darivanja.

Krenule su aktivnosti, humanitarne akcije i volontiranja. Svi otvaramo srca i želimo pomoći. Val dobrote, empatije i solidarnosti opet se javlja kod sviju nas. I ove godine mi,  Mladi oca Ante Gabrića ispred Srednje škole Metković želimo pokrenuti zajedničku akciju sa svim školama u našoj dolini.

Prošle godine zajedno s nastavnicima i učenicima osnovne škole Stjepan Radić u Metkoviću, pokrenuli smo humanitarnu akciju za učenike osnovne škole Otac Ante Gabrić u Marijapoliju, Indija. Različitim aktivnostima uspjeli smo kupiti   50 školskih torbi, bilježnice, olovke, bojice i slatkiše za svakog učenika. Ove godine  želimo opremiti jednu učionicu s pet računala i jednim printerom. Za kupnju navedenog potrebno je 3469 Eura.

Kuhat ćemo, šiti, plesti, crtati, izrađivati razne predmete, volontirati, izrađivati plakate, odreći ćemo se mjesečno jedne kave, organizirati dan palačinki, fritula i još mnogo štošta kako bismo ostvarili naše ciljeve.

Ovaj Božić u misijskoj postaji oca Ante Gabrića želimo učiniti posebnim. Priključite se našoj akciji, razveselimo zajedno djecu Sunderbanske džungle, učinimo da i oni imaju obrazovanje kao i mi!

Na nama je da svi zajedno, svim snagama,  pomognemo ovu posljednju misijsku postaju oca Ante Gabrića. Neka  stanovnici ovoga kraja, ponajviše mladi ponovo  dobiju pomoć, podršku i ljubav sviju nas, onako kako je to bilo za života našeg misionara.

Zahvaljujemo svima koji će doprinijeti uspješnoj  realizaciji zajedničkog nam projekta

„ Sve je slađe kad se dijeli, kad se daje!“

Učenici, Mladi oca Ante Gabrića, ispred Srednje škole Metković

Sve naše dosadašnje aktivnosti možete pogledati na internetskim stranicama grada i škole: www.metkovic.hr, www.ss-metkovic.skole.hr

Oni koji žele podržati  akciju svoje priloge mogu slati  na žiro-račun:

MLADI OCA ANTE GABRIĆA

IBAN: HR1123600001102255307, ZABA    sa svrhom: pomoć u opremanju i kupnji kompjutera za osnovnu školu Otac Ante Gabrić u Marijapoliju.

objavio: Josip Ujdur   datum: 20. 12. 2023.