Nastavnik matematike Josip Cvitanović dobio Europsku oznaku kvalitete za dva eTwinning projekta

Nakon što je krajem prošle godine za svoje projekte dobio Nacionalnu oznaku kvalitete, nastavnik Josip Cvitanović  iz Srednje škole Metković je ovih dana dobio i Europsku oznaku kvalitete za dva eTwinning projekta - "Warm Up Your Brain" i "Let's Grow with Game" koje je sa svojim učenicima provodio.

Projekt "Warm Up Your Brain" proveden je u suradnji sa školama iz Španjolske, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Azerbajdžana. Fokus projekta bio je na podizanju svijesti o mentalnom zdravlju među učenicima, s naglaskom na boljem razumijevanju vlastite psihološke dobrobiti. Suradnja s međunarodnim partnerima rezultirala je inovativnim pristupima poboljšanju mentalnog zdravlja mladih, ključnog za njihov individualni prosperitet i efikasno sudjelovanje u zajednici.

Projekt "Let's Grow with Game", u suradnji sa školama iz Portugala i Turske, bavio se analizom učinaka edukativnih igara na razvoj djece, istražujući fizičke, pedagoške i psihosocijalne aspekte. Kroz četveromjesečni projekt, svaka škola je razvila vlastitu obrazovnu igru, potičući kreativnost i suradnju među učenicima.

ETwinning projekti ne uključuju fizičke razmjene već isključivo online suradnju. No, unatoč virtualnom formatu, srednjoškolci iz Metkovića imali su priliku produbiti svoje znanje o običajima i kulturi drugih država, dodatno obogaćujući svoje obrazovanje.

objavio: Josip Cvitanović   datum: 25. 1. 2024.