Maturanti Srednje škole Metković sudjelovali na interaktivnoj prezentaciji i radionici pod nazivom‘Ćakula o europskim izborima’

U Gradskom kulturnom središtu u Metkoviću, u četvrtak, 7. ožujka, je održana interaktivna prezentacija i radionica pod nazivom „Ćakula o europskim izborima“ u kojoj su sudjelovali i maturanti Srednje škole Metković.

Događanje je održano u suorganizaciji Ureda Europskog parlamenta u Hrvatskoj s centrom EUROPE DIRECT Dubrovačko-neretvanske županije kojeg vodi Regionalna agencija DUNEA.

EUROPE DIRECT Dubrovačko-neretavnske županije djeluje na području županije, sa sjedištem u Opuzenu, te kroz svoj rad pokušava približiti Europu ljudima na terenu. Glavni cilj radionice bio je potaknuti građane na sudjelovanje u europskim izborima te da svojim glasom utječu na promjene u svakodnevnom životu. „Ćakulu o europskim izborima“ održao je Ivo Antunović, predstavnik Ureda Europskog parlamenta u Hrvatskoj koji je zadužen za odnose s javnošću.

Radionica je okupila preko 60 osoba, mahom širu javnost, od maturanata koji po prvi puta ostvaruju pravo izlaska na izbore do predstavnika lokalnih i regionalnih institucija, udruga, medija i svih ostalih koji su htjeli saznati zašto je toliko važno iskoristiti svoj glas i izaći na europske izbore u lipnju 2024.

Događanje je započelo predstavljanjem kampanje za europske izbore 2024. „Iskoristi svoj glas“, kroz koju su predstavljene i aktivnosti Ureda Europskog parlamenta u Hrvatskoj. Nakon prezentacije sudionici radionice digitalno su se uključili u interakciju te putem aplikacije „SLIDO“ na svojim mobilnim telefonima sudjelovali u postavljenim europskim pitanjima.. Nakon postavljenih pitanja i glasovanja, sudionici su argumentirano obrazložili svoja stajališta.

Na kraju radionice okupljenima je prikazana „virtualna šetnja“ kroz  Europski parlament u 360 stupnjeva, u Bruxellesu i Strasbourgu, kroz koju osim mogućnosti za razgled zgrada i poznatih ličnosti možete doznati kako postići da se vaš glas čuje, upoznati zastupnike u Europskom parlamentu i njihov rad u srcu europske politike. Sudeći po interesu za održanu „Ćakulu“ u Metkoviću, građani doline Neretve će vrlo vjerojatno u velikom broju iskoristiti svoje biračko pravo na nadolazećim europskim izborima te svojim glasom odlučiti na što se Europska unija treba usredotočiti u sljedećih pet godina.

Izvor: metkovic-news.com

objavio: Josip Ujdur   datum: 14. 3. 2024.