eGuide 2 MED siječanj -lipanj 2022.

U školskoj godini 2022./23.  učenici Srednje škole Metković susjelovali su u eTwinning međunarodnom projektu s Turskom, Grčkom, Hrvatskom, Španjolskom i Italijom. Početak siječanj, završetak 1. tjedan lipnja 2023.

The students work in both national and international teams collaboratively. They work on Mediterranean identity, past and present cities of the Mediterranean. They search cultural and historical heritage, environmental issues and record videos, create e-magazines ,do live chats and prepare a digital guide for the Mediterranean.

Link projekta: https://school-education.ec.europa.eu/tr/etwinning/projects/eguide-2-med

U prilogu je plakat iz školskog projekta s učenicama koje su surađivale pod mentorstvom profesorice Zorane Vekić

Building a Brand called Europe B.B.E. 8.9.2019. - 7.8.2022.

The project Buildig a Brand called Europe includes European partner schools from Italy (coordinator), Romania, Croatia and Estonia. The activities will involve students in a progressive path of knowledge, promotion and enhancement of business ideas starting from good practices activated locally in their own country and school of origin.

Building a Brand called Europe B.B.E. | ESEP (europa.eu)ž

Be Ocean Wise- European Blue School Project 5.12.2020 - 5.7.2021.
This is a project about Ocean's influence on us and our influence on the Ocean. The project is meant to engage students in actions that focus on Ocean Pollution: Causes and Consequences and Possible Solutions. Students will share their Findings through Virtual Exchanges on Skype or Zoom. We will be also tackling the 2030 Agenda and the SDGs, especially Goal 14. The activities proposed in this project aim to develop students' awareness, Critical Thinking; Communication; Collaboration and Creativity ,encouraging them to take action to make the world a Greener and Healthier place.

Be Ocean Wise- European Blue School Project | ESEP (europa.eu)

Makeover razreda/Classroom Makeover rujan .2021. - prosinac .2022

Makeover razreda je Erasmus+ projekt u okviru Ključne aktivnosti 1, poručje odgoja i općeg obrazovanja u sklopu kojega će 4 nastavnice stjecati nova znanja i vještine na strukturiranim tečajevima u Portugalu, Španjolskoj i na Cipru. Projekt je namijenjen stjecanju novih znanja i vještina naših nastavnika na području IKT alata, izokrenute učionice, hibridnog učenja, alata za formativno praćenje, te inkluziji. Tijekom pripreme za mobilnost, na mobilnostima i nakon mobilnosti nastati će nastavni materijali i scenariji poučavanja. U projekt će biti uključeni i učenici kao su-kreatori nastavnog procesa temeljenog na novim znanjima.

Makeover razreda/Classroom Makeover | ESEP (europa.eu)

Sitni koraci za veliku budućnost (zeleni tepisi) svibanj 2021. - ožujak 2022.

Učenici će primjenjivati znanstvenu metodologiju kroz zdravi život i odnos prema okolišu, analizirati svoja ponašanja te zaključiti kako svojim ponašanjem utječu na održivi razvoj. Istraživati će koristeći sigurne internetske izvore razlike između klime i klimatskih promjena ( drvo problema) . Analizirati će rezultate upita kojim ih navodimo na promišljanja o ugljičnom otisku. Uspoređivat će rezultate svojih izračuna ugljičnog otiska sa svjetskim prosjekom i diskutirati o tome kako svojim ponašanjima promijeniti svoj ugljični otisak. Ideje o promjeni ugljičnog otiska predstavit će kolegama iz partnerskih škola koristeći digitalne alate. Digitalne sadržaje postavit će na platformu eTwining. Za Svjetski dan šuma (21. ožujka) učenici će u suradnji s nastavnicima organizirati javni događaj, radionice i predavanja s ciljem poticanja ekološke svijesti u javnosti. Također će izraditi brošure na temu ugljičnog otiska i snimiti spot.

Sitni koraci za veliku budućnost | ESEP (europa.eu)

objavio: Zorana Vekić   datum: 23. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »