« Rujan 2022 »

"Dani jegulje u Neretvi"
Autor: Darko Primorac, 3. 5. 2022.

Srednja škola Metković u petak je organizirala manifestaciju Dani jegulje u Neretvi s ciljem promocije Neretve kao gastronomskog i kulturnog odredišta.

Brojni posjetitelji uživali su u raznim delicijama, od brudeta od jegulja i žaba, pohanih žaba, rižota do raznih slastica!

Tom prilikom ravnatelj Srednje škole Metković, Mario Obradović je rekao:

– U postupku ovog i regionalnog projekta kompetentnosti Srednja škola Metković je organizirala prve ‘Dane jegulje u Neretvi’ u okviru našeg centra, i samim tim želimo promovirati jegulju kao izvrsnu deliciju, a i našu neretvansku dolinu i grad Metković kao kulturno i gastronomsko središte. Osnovica i projekt su usmjereni prema jačanju kapaciteta i najvažnije ljudskih resursa koji će moći odgovoriti svim uvjetima modernog turizma i ugostiteljstva, rekao je ravnatelj Obradović.

Koordinator samog projekta, nastavnik industrijskog posluživanja Rade Nikoletić izrazio je veliko zadovoljstvo samom organizacijom i odazivom:

– Mi smo se danas ovdje prezentirali sa jeguljom i žabama koje su nadaleko poznate kao naše tradicionalno jelo te smo pripremili brudet od jegulje i žaba, pohovane žabe, jegulja na ražnjićima, raštika sa jeguljom i razne slastice. U izradi je sudjelovao veliki broj učenika i kuhara koji su sve ovo pripremili, naravno pod paskom svojih mentora, rekao je Nikoletić te zahvalio metkovskim ugostiteljima koji su ponudili inventar.

Za više, pogledajte našu Galeriju slika ili posjetite direktno izvor: