« Studeni 2019 »

Erasmus+ projekti

Ispis statistike od 29. 9. 2019.

Anketa (mala)
Erasmus+ me privlači zbog...

Učenici i nastavnici Srednje škole Metković u Poljskoj
Autor: Darko Primorac, 3. 6. 2019.

Učenici Jurica Talajić, David Begušić, Leon Skočibušić i Matej Ujdur te profesori Petar Nikolić i Nina Bjeliš boravili su u Ustki od 20. do 26. svibnja, u sklopu Erasmus+ projekta EUROPEAN PATTERNS: MIGRATION OF BIRDS AND PEOPLE.

Cilj treće aktivnosti učenja, poučavanja i osposobljavanja bio je upoznati poljski obrazovni sustav, kulturu, tradiciju te povijest migracija u Poljskoj. Isto tako, učenici i nastavnici sudjelovali su u sljedećim aktivnostima: izložba ptica selica u Poljskoj, predstava "Jurate- the Queen of the Baltic Sea", poljski tradicionalni plesovi, animirani film o povijesti Poljske, pjesme o pticama selicama u izvedbi učenika iz partnerskih škola, poljski kulinarski festival, edukacija u prirodnom rezervatu "Wydma Orzechowska", promatranje ptica te obilazak luke i grada Ustka, posjet tehničkoj šumarskoj školi Warcino ( Bismarck Palace) u kojoj se nalazi rehabilitacijski centar za ozlijeđene ptice, susret s poljskim domaćinima, terenska nastava u NP Slowinski, posjet povijesnom svjetioniku Czolpino te Czolpino dinama, posjet muzeju Kluki te Lebskom jezeru, radionica u orintološkoj zbirci, muzeju i zoološkom institutu poljske akademije znanosti Wyspa Sobieszewska u Gdanjsku, posjet Gdanjsku. Sljedeća mobilnost s partnerima iz Engleske, Njemačke, Poljske i Rumunjske održat će se u rujnu 2019. u Bremenu u Njemačkoj.

Image may contain: 8 people, people smiling, people standing and indoor

Image may contain: 6 people, people standing, outdoor and nature